خانه > خبر > حسن عباسی خبر داد: نفرت عجیب از احمدی‌نژاد و همکاران کوتوله‌ اصولگرایش

حسن عباسی خبر داد: نفرت عجیب از احمدی‌نژاد و همکاران کوتوله‌ اصولگرایش

در ادامه چالش ها میان حامیان رهبر جمهوری اسلامی و حلقۀ دولتی ها، و در حالیکه چهره ها و رسانه های جریان اصولگرا، برخی مقامات دولت و وابستگان و نزدیکان آنها را به «جاسوسی» و «جریان انحرافی» متهم می کنند، حسن عباسی عضو قرارگاه موسوم به «عمار» تیم محمود احمدی‌نژاد را «کوتوله‌ترین کوتوله‌های اصولگرا» خوانده و گفته است اصولگرایان «نفرتی عجیب» از رئیس دولت دارند.

همزمان سایت وابسته به اسفندیار رحیم‌مشایی، رئیس دفتر احمدی نژاد، حامیان رهبری را تهدید کرده است که چنانچه محمود احمدی‌نژاد «زمین بخورد٬ خیلی چیز‌های دیگر هم زمین خواهد خورد.»

به گزارش تارنمایِ «دیگربان»، اظهارات عباسی که از او قبلا بعنوان «رئیس مرکز بررسیهای دکترینال» نام برده می شد، چندی پیش در یک جمع خصوصی و پیش از آغاز تنش‌ها میان احمدی‌نژاد و رهبری ایراد شده است.

ذکر این نکته ضروری است که پیش از این عباسی در حمایت از تیم احمدی نژاد و مشایی گفته بود: اكثر نظراتي كه به اقاي مشائي نسبت داده مي شود آقاي احمدي نژاد نيز همان نظر را قبول دارد و مخالف آنها نيست . قرابت هاي فكري آقاي مشائي و احمدي نژاد همانند يكديگراست و اين ديدگاه ها مورد پذيرش اقاي احمدي نژاد است. اقاي مشائي نه وابسته به انجمن حجتيه است نه وابسته به ملي گرايي و نه اصول گراست. نظرات ايشان بيشتر تكنوكراتي مي باشد و اگر اظهارات ايشان نياز به جواب داشت حتما پاسخ مي داديم.

این گزارش خاطرنشان کرده که فایل سخنرانی حسن عباسی در جلسه خصوصی مذکور، توسط یکی از مخاطبان برای انتشار در اختیار عموم قرار داده شده است .

عباسی که طی چند سال اخیر، از حامیان دولت احمدی‌نژاد نیز به شمار می‌‌آمد٬ در این جلسه خصوصی می گوید «احمدی‌نژاد همکاران خود را از میان کوچک‌ترین و کوتوله‌ترین محافظه‌کاران انتخاب کرده است.»

وی به طور مشخص از اسفندیار رحیم‌مشایی٬ حمید بقایی٬ علی‌اکبر جوانفکر و صادق محصولی به عنوان «افراد کوتوله در دولت دهم» یاد کرده است.

عباسی افزوده که احمدی‌نژاد نمی‌تواند با آدم‌های بزرگ کار کند٬ سعه صدر ندارد و بنابراین تلاش می‌کند «عده‌ای بله قربان‌گو به دور خود جمع کند.»

وی همچنین گفته «امروز در دانشگاه‌ها و در میان بچه‌های اصولگرا نفرت عجیبی از محمود احمدی‌نژاد به وجود آمده» و رئیس دولت دهم به شدت مشغول تخریب خود است که این «نفرت» در آینده مسئله‌ساز خواهد شد.

حسن عباسی در ادامه اعلام کرده که تیم احمدی‌نژاد خود را برای انتخابات آینده مجلس و ریاست جمهوری آماده می‌کند و رئیس دولت دهم بدنبال اجرای الگوی پوتین‌ـ مدودف در ایران است.

بر اساس این گزارش، وی افزوده که این تیم می‌خواهد اسفندیار رحیم‌مشایی را رئیس مجلس نهم کرده و مجلس را با دولت هماهنگ کند.

به گفته عباسی٬ احمدی‌نژاد تلاش می‌کند هر طور که شده در قدرت بماند و «امروز برای همه مشخص شده که وی همه جریان‌ها را دور می‌زند و دوست دارد تنها تیم خودش در قدرت بماند.»

گفتنی است طی چند سال اخیر و بویژه در جریان انتخابات ریاست جمهوری نیز، فعالان جنبش آزادیخواهانه مردم ایران، موارد فوق را بارها مورد گوشزد و تذکر قرار داده بودند.

گزارش فوق می افزاید «عباسی در بخش دیگری از اظهارات خود گفته که تیم احمدی‌نژاد برای رسیدن به اهداف خود تلاش می‌کند با موازی کاری٬ نهاد‌ها و مجموعه‌های مشابهی مانند بسیج٬ جمعیت هلال احمر و روحانیت وابسته به دولت تشکیل دهد.»

این گزارش خاطرنشان می کند که اظهارات حسن عباسی از این جهت اهمیت دارد که پیش از علنی شدن اختلاف‌ها میان احمدی‌نژاد و رهبری ایراد شده و این سخنان نشان می‌دهد محافظه‌کارانی که پیش‌تر حامی احمدی‌نژاد بودند٬ مدت‌هاست به یکی از منتقدان و مخالفان وی تبدیل شده‌اند.

خیلی چیزهای دیگر زمین خواهد خورد
طی روزای اخیر، در حالیکه رسانه ها و چهره های اصولگرا، باند دولتی ها را «جریان انحرافی» و «جاسوس» و «خطرناک» معرفی کرده و مقامات قضایی نیز، هر روز از بازداشت تعدادی دیگر از نزدیکان و حلقه های نزدیک به دولت خبر می دهند، سایت «محرمانه آنلاین»، وابسته به اسفندیار رحیم‌مشایی، حامیان رهبری را تهدید کرد چنانچه محمود احمدی‌نژاد «زمین بخورد٬ خیلی چیز‌های دیگر هم زمین خواهد خورد.»

این سایت روز چهارشنبه (۲۸ اردیبهشت) در گزارش کوتاهی از حملات چند هفته گذشته حامیان آقای خامنه‌ای به تیم احمدی‌نژاد نوشته است: «دوستان اصولگرایی که این روز‌ها فوران عصبانیت را می‌شود در نوع رفتارشان دید٬ مطمئن باشند که با زمین خوردن دولت احمدی‌نژاد خیلی چیزهای دیگر هم زمین می‌خورد.»

این سایت همچنین تلویحا نوشته است که «شاید اولین چیزی که بعد از زمین خوردن احمدی‌نژاد به زمین بخورد، اعتبار و آبرویی باشد که این دولت به کشور بازگرداند… بگذریم.»

تهدید «محرمانه آنلاین» یک روز پس از آنکه محمدجعفر بهداد معاون سیاسی دفتر احمدی‌نژاد به حامیان رهبری هشدار داد چنانچه بخواهند رئیس دولت دهم را «منحرف» بخوانند٬ باید در انتظار «خسارت و شکست بزرگ و سرنوشت‌سازی» باشند٬ مطرح می‌شود.

بهداد در شماره روز سه‌شنبه (۲۷ اردیبهشت) روزنامه ارگان دولت (ایران)٬ مهاجمان علیه دولت دهم را «جریانی انحرافی و خطرناک» نامیده که «ویژه خواری مالی و اقتصادی و نیز زورگویی فکری و فرهنگی» مهم‌ترین خصیصه آن‌ها است.

به نوشته بهداد «مهم‌ترین دستورکار جریان انحرافی در مقطع کنونی، تشدید توهم بعضی ارزش‌گرایان درباره وجود یک جریان انحرافی درون دولت است تا به زعم خود به دست حزب‌اللهی‌ها حساب دولت احمدی‌نژاد را برسند.»

این بازی باخت – باخت
در همین اثنا، سایت «شفاف‌نیوز»، از سایت های وابسته به محمدباقر قالیباف، شهردار تهران و از مخالفین احمدی نژاد، برخلاف سایر محافظه‌کاران٬ محمود احمدی‌نژاد را عامل همه مسائل اخیر معرفی کرده و خواستار پایان دادن «این بازی باخت-باخت» شد.

این سایت که از دو هفته گذشته حملات علیه تیم احمدی‌نژاد را آغاز کرده، روز سه‌شنبه (۲۷ اردیبهشت) در یادداشتی از محافظه‌کاران به خصوص صدا و سیما به خاطر «بت» کردن احمدی‌نژاد انتقاد کرد و در یادداشت روز خود از منتقدان محافظه‌کار احمدی‌نژاد پرسیده است: «در اینکه مشایی افکار منحرفی دارد تردیدی وجود ندارد. اما چرا احمدی‌ن‍ژاد را نقد نمی‌کنیم؟»

به نوشته این سایت، «مشایی و احمدی‌نژاد رابطه این‌همانی دارند. یعنی نمی‌توان احمدی‌نژاد را از مشایی جدا دانست و مشایی را جدای از احمدی‌نژاد مورد نقد و بررسی قرار داد.»

پایگاه خبری وابسته به فرمانده اسبق نیروی انتظامی، همچنین در بخش دیگری از یادداشت خود، از محافظه‌کاران به خاطر معرفی احمدی‌نژاد به عنوان «قهرمان ملی» انتقاد کرده و نوشته است: «واقعیت این است که فضاسازی‌های تبلیغاتی و سیاسی هاله‌ای دور احمدی‌نژاد کشید که هر شخصیت اصولگرایی که خواست از او نقد کند هم مورد حمله قرار گرفت.»

این سایت افزوده است: «اگر تورم واقعی ۴۰ درصد باشد نباید مطرح کرد چون احمدی‌نژاد قهرمان ملی شده است و این انتقاد به او آسیب می‌زند. اگر مشاورش حرف نادرستی می‌زند باید سکوت کرد، اگر خود رئیس دولت قهر می‌کند باز هم باید دندان روی جگر گذاشت و تحمل کرد تا مبادا این قهرمان تخریب شود. اصلاً قهرمان می‌خواهیم که چه بشود»

Advertisements
  1. هنوز دیدگاهی داده نشده است.
  1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: