خانه > خبر > افشاگری های روزنامه تحت امر رهبری علیه باند احمدی نژاد

افشاگری های روزنامه تحت امر رهبری علیه باند احمدی نژاد

در ادامه چالش های میانِ حامیان رهبری و حلقۀ دولتی ها، روزنامه تحت امر رهبر جمهوری اسلامی، با انتشار یادداشتی پیرامون عملکرد باند نزدیک به رئیس دولت، از آنچه «جریان انحرافی و مناسبات درونی آن» نام برده، گزارش داد.

روزنامه کیهان در یادداشت خود که در اوجِ چالشِ میان حامیان آقای خامنه ای و نزدیکانِ محمود احمدی نژاد، آنرا به انتشار رسانده، از «فعالیت گسترده و مشكوك چهار گروه «فرقه های رمالی، عرفانی، رسانه ای و رانتخوار» در حاشیه جریان انحرافی متصل به مسئولین ارشد دولت» سخن گفته و خاطرنشان ساخته است که این سه جریان كه به موازات هم نقش زیادی در حذف نیروهای انقلابی، درگیری بین قوا و رواج عقاید انحرافی و شبه ناك داشته، توانسته است با رانت دولتی برخی از مناصب حكومتی را به نفع خود مصادره كند.»

گفتنی است طی شش سال گذشته و به ویژه طی بیست ماه اخیر (دولت دهم)، رسانه های مدعیِ اطلاع از فساد و رانت خواری و رمالی و دروغ گوییِ دولتی ها، در حالی سکوت اختیار کرده بودند، که فعالان و رهبران و حامیان و رسانه هایِ جنبش سبز و جریانِ اصلاحات، بارها نسبت به این مسئله هشدار داده و اعلام خطــــر کرده بودند.

روزنامه وابسته به دفتر رهبر جمهوری اسلامی، در گزارش خبری خود از «حلقه های جریان انحرافی و مناسبات درونی آن» خبر داده و با اشاره به بازداشتِ تنی چند از حامیان و نزدیکانِ محمود احمدی نژاد، می نویسد:

«اول؛ چندی پیش نیروهای اطلاعاتی نسبت به مراودات یك جریان خاص انحرافی در دولت با برخی از رمالان و جن گیرها مطلع می شوند و یكی از این افراد به نام «عباس.غ» را دستگیر می نمایند. وی ضمن اعتراف ارتباط با برخی از مسئولین دولتی كه مسئولیت جریان انحرافی را برعهده دارند به برخی از فعالیتهای خود برای این جریان پرده برمی دارد.

در همین حال این جریان انحرافی با فشار به مسئولین این نهاد امنیتی و معرفی او به عنوان كسانی كه مانع از فعالیت دولت در عرصه های مختلف می شود و از رئیس جمهور می خواهند كه شخصا مساله را پیگیری و خواهان آزادی عباس.غ شوند.

اما این نهاد امنیتی بدون توجه به فشارها و بدگویی های سیاسی عملیات شناسایی اعضای شبكه جریان انحرافی و مرتبطین با آنها را آغاز كرده است و كلیه فعالیتهای آشكار و پنهان این جریان را تحت رصد قرار می دهد.
به گزارش جهان، در همین رابطه مدتی است كه عناصر میانی و واسطه های این جریان تحت تعقیب قرار گرفته اند. برخی از این نفرات نیز طی روزهای گذشته دستگیر شده و برخی هم فراری و تحت تعقیب هستند.

نگاهی به برخی اظهارات چهره های جریان انحرافی نشانگر غوطه ور بودن آنها در یك فرقه خاص است. در این زمینه یكی از چهره های برجسته این جریان در برخی از مناسبات سیاسی از توان شیطانی و غیرشرعی این افراد استفاده كرده و برنامه ها، تصمیمات و راهبردهای اساسی خود را براساس توصیه های غیرشرعی آنان تنظیم می كردند.

دوم؛ همچنین گروهی كه تحت عناوین دروغین عرفان و نزدیكی به امام زمان تحت حمایت جریان انحرافی بودند شناسایی و دستگیر شدند.
به گزارش جوان، یكی از سركردگان این جریان انحرافی «علی. ی» است كه دارای ارتباطات پنهان فامیلی، قومی و رانت جویانه با برخی از مسئولین جریان انحرافی است، این فرد كه به عنوان ایدئولوگ این فرقه فعال بوده انتصاب اخیر یكی از افراد در پست های دولتی را زمینه ساز تشكیل دولت انتظار ارزیابی كرده است.
وی كه دارای محكومیت های قضایی و حتی حكم انفصال از خدمات دولتی است در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینكه این فرقه قائل به نظریه «حجتیه نوین» براساس رد اصل ولایت مطلقه فقیه است؛ قطب معنوی لیدر جریان انحرافی براساس این نظریه، دو اصل «نظام ارزشی حكومت مستضعفین» و «نظام ارزشی حكومت حقه» را القاء كرد. و در این زمینه گفته است كه حكومت مستضعفین با ابزار فقه اداره می شود اما در حكومت حق كسانی باید حاكمیت جامعه را برعهده بگیرند كه واجد قدرت خاصه نیز باشند.

سوم؛ این جریان انحرافی همچنین از یك پشتوانه رسانه ای قدرتمند كه به شخص اول این جریان متصل بوده است بهره مند است.
این جریان رسانه ای با عضوگیری و شناسایی نیروهای توانمند در عرصه اطلاع رسانی اقدام به ارسال اخبار و اطلاعات با تكنیك های متعدد رسانه ای كرده اند.
تیم رسانه ای آقای «میم» به گونه ای است كه حتی فعالیت سایت های مختلف علیه «میم» را نیز مغتنم شمرده و به نفع وی ارزیابی می نمایند و معتقد هستند كه این مسائل منجر به افزایش محبوبیت وی می شود و انجام این اقدامات تخریبی و یا پخش مطالبی مبنی بر شركت وی در مجالس و جلسات غیرمتعارف باعث ایجاد محبوبیت وی نزد گروهها و اقشار مختلف اجتماع خواهد گردید.

این تیم رسانه ای جریان انحرافی در ایام غیبت احمدی نژاد در محل كار، با شانتاژ خبری اقدام به رواج شایعات و درج اخبار محرمانه به سایت ها و رسانه های متعدد می نمودند تا این فرضیه در ذهن برخی از مسئولین شكل بگیرد كه دشمن در منازل و دفاتر برخی از مسئولین شنود كار گذاشته است!!
آقاتهرانی در سخنانی از سرعت در اطلاع رسانی برخی از این سایت ها اظهار تعجب می كند و می گوید؛ بنده به منزل احمدی نژاد رفتم همسر ایشان آیفون را جواب دادند و گفتند دكتر در حال استراحتند بنده از ایشان خواستم به احمدی نژاد بگویند با من تماس بگیرند، وقتی به خانه رسیدم دیدم برخی سایتها نوشته اند كه احمدی نژاد آقا تهرانی را به منزلش راه نداده است!!! بعد از مدت زمانی دكتر با من تماس گرفت و از من خواست به منزل ایشان بروم. این تیم رسانه ای در روزهای اخیر پس از حكم حكومتی رهبری، انتشار مطالب تحریك آمیز را دامن زده بودند.
این جریان رسانه ای همچنین سخنان رهبری در دیدار با مردم فارس را به گونه ای وارونه منعكس كرد كه مورد اعتراض دفتر رهبری و وزیر ارشاد واقع شد.

آخرین خبرها حاكی از آن است كه «حسین.ن» لیدر رسانه ای جریان موسوم به انحرافی و از چهره های بسیار نزدیك به آقای خاص، در حالی كه تحت تعقیب ماموران امنیتی قرار داشت از سوی برخی افراد فراری داده شد.

چهارم؛ چهارمین گروهی كه درجریان انحراف فعالیت می كند؛ رانتخواری یا فعالیت های اقتصادی غیر قانونی است، فعالیتهای مفسدانه این گروه اگرچه از مدتها قبل در دستور كار قوه قضائیه بوده است اما فشارها و اعلام نفوذها مانع از اعمال مجازات و یا رسانه ای شدن آن شده است.

فساد اقتصادی و رانت خواری
در ادامه گزارش کیهان، به افشاگری های سایت «الف» وابسته به احمد توكلي رئيس مركز پژوهش هاي مجلس شوراي اسلامي پیرامون «رانتخواري بزرگ در شركت خصوصي متصل به حلقه قدرت- ثروت» نیز اشاره کرده و آمده است:

«شركت سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري ايران مشهور به سمگا با سرمايه 20 ميليارد تومان به ثبت رسيده و تأسيس شده است، ظرف مدت كوتاهي توانسته 6 شركت اقماري بزرگ تأسيس كند. يكي از شركت هاي مولود سمگا، بانك جديدالتأسيس «گردشگري» است كه در بدو تولد، سرمايه آن از 200 ميليارد به 600 ميليارد تومان افزايش پيدا كرده است.

اسفنديار رحيم مشايي و حميد بقايي جزو اولين سهامداران شركت سمگا بوده اند و مديرعامل اين شركت، مهدي جهانگيري، معاون سابق مشايي در سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري است. جهانگيري همان كسي است كه در سال 87 پس از ماجراي مشهور حمل قرآن با موسيقي و دف، تحت فشار علما و اقشار متدين ناچار به استعفا شد.

جهانگيري پس از استعفا از معاونت سازمان ميراث فرهنگي و جهانگردي، شركت خصوصي سمگا را تأسيس كرد و با حمايت ويژه دولت، همكاري مالي حداقل 10 بانك، مؤسسه مالي و شركت سرمايه گذاري را جلب كرده است. اين شركت ابتدا قرار بود با عنوان «صندوق سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري» فعاليت كند، اما بعداً به نام «شركت سرمايه گذاري ميراث فرهنگي و گردشگري- سمگا» تغيير نام داد.

اسفنديار رحيم مشايي، حميد بقايي (رئيس و معاون وقت سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري) و مهدي جهانگيري (معاون مستعفي مشايي) در مراسم آغاز پذيره نويسي شركت خصوصي سمگا، 19 ارديبهشت 1388 شركت كرده و سهامدار آن مي شوند. همان روز 50 درصد و طي 4 روز بعد، 100 درصد سهام عرضه شده شركت سمگا توسط بانكها، مؤسسات سرمايه گذاري و فردا مطلع، خريداري شد و پذيره نويسي سمگا قبل از موعد پيش بيني شده به پايان رسيد.

يكي از رانت هاي ويژه براي سمگا واگذاري 1258800 متر مربع از زمين هاي لويزان در شمال شرقي تهران به اين شركت خصوصي بوده است.

براي اين واگذاري نه تنها مزايده اي برگزار نشده، بلكه براساس مصوبه شماره 43084/99677 مورخ 18/5/88 هيأت وزيران و صورتجلسه مورخه 23/12/88 كار گروه ميراث فرهنگي استان تهران، كل زمين هاي فوق بايد بصورت رايگان به شركت خصوصي سمگا واگذار شود.

اما خوشبختانه با پيگيري هاي قانوني بعمل آمده، ديوان محاسبات (بازوي نظارتي قوه مقننه و مسئول نظارت مالي بر عملكرد دستگاه هاي دولتي)، اين موضوع را بررسي كرد و در تاريخ 25/10/89 از واگذاري 1258800 متر مربع از زمين هاي لويزان به شركت خصوصي سمگا جلوگيري و مصوبه هيأت دولت در اين باره را به دليل نقض قوانين متعدد، لغو كرد.

در گزارش ديگري سخنگوي كميسيون اصل 90 از اطلاع رساني به رئيس جمهور درباره زني كه با حمايت رئيس دفترش از برخي رانت ها استفاده كرده خبر داد.

حسين اسلامي نماينده مردم ساوه گفت: زمين خواري در زمان احمدي نژاد هم اتفاق افتاده است ولي واقعاً بسيار بسيار پائين بوده است چون خود ايشان روي اين بحث ها كاملا نظارت دقيق دارد؛ البته مواردي هم است كه جاي بحث دارد.
اسلامي در اين زمينه با اشاره به گرفتن 1000 مجوز توسط يك فرد 27-26 ساله كه تعدادي از آن در شهرستان ساوه است، خاطر نشان كرد: اين فرد در كل كشور مجوز 1000 مركز بين راهي تفريحي و سرويس هاي بهداشتي گرفته بود كه 10 موردش در شهرستان ساوه بود. اين فرد مدعي بود هر كسي در مقابلش باشد، به آقاي مشايي اطلاع مي دهم و از طريق ايشان پوستش را مي كنم؟!

نماينده ساوه در مجلس شوراي اسلامي، ادامه داد: فرماندار ما مي گفت اين خانم تهديد مي كند كه اگر فلان كار را نكنيد، من به آقاي مشايي مي گويم! شما بگوييد در كشور ما مي شود به يك فرد 1000 مجوز نه، 10 مجوز داد؟ آيا اين توزيع عدالت است؟

اسلامي با بيان اينكه اين موضوع را به احمدي نژاد وقتي براي ارائه بودجه به مجلس تشريف آوردند، عرض كردم، گفت: اين شيوه اعطاء مجوز، همان رانتي است كه همه درباره آن مشكل داريم. در دولتهاي قبلي بحث زمين خواري وجود داشت، در اين دولت، امتيازهاي بي حد و حصري به برخي افراد داده مي شود.»

لازم به ذکر است افشاگری باندهای فساد اقتصادی و رانت خواری و اختلاس دولتی ها توسط اصولگرایان در حالی رخ می دهد، که به دلیل حمایت های رهبری از رئیس دولت طی دوره دولت نهم و ماههای پس از انتخابات دو سال پیش، پرونده های متعدد جعل و فساد اقتصادی و اختلاس و ارتشاء بسیاری از مدیران ارشد دولتی، در مُحاق و عدم رسیدگی مانده بود، اما طی هفته های اخیر، بعد از اختلافات رئیس دولت و حامیان رهبری بر سر ماجرای وزیر اطلاعات و همچنین چالش های پیش آمده میان مجلس و دولت، این موارد تک تک مورد افشاگری قرار می گیرد.

Advertisements
  1. هنوز دیدگاهی داده نشده است.
  1. No trackbacks yet.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: